ФУДБАЛ
РАДНИЧКИ 1923 - ЈАВОР 3:3

Само компликујемо

КРАГУЈЕВАЦ - Стадион: “Чика Дача”. Гледалаца: 1.500. Судија: Милорад Мажић (Врбас). Помоћници: Милован Ристић (Београд), Далибор Ђурђевић (Крушевац). Стрелци: Петровић у 60, Кнежевић у 75. и Адамовић у 90. за Раднички 1923, а Ивеља у 8, Дражић у 59. и Милошковић у 87. минуту за Јавор. Жути картони: Марић, Кривокапић (Раднички 1923), Ђорђевић, Видић, Веселиновић (Јавор).
РАДНИЧКИ 1923: Чанчаревић, Павловић, Марић, Тинтор, Бубања, Кривокапић, Ковачевић (од 25. минута Петровић), Бељић (од  79. Стојмировић), Кнежевић, Адамовић, Чадиковски (од 30. Андрић).
ЈАВОР: Мишић, Ђорђевић, Милетић, Миловић, Валиђо, Ивеља (од 68. Доцић), Видић, Веселиновић, Милошковић, Стојаковић (од 85. Ђокић), Дражић.

НЕ вреди. Иако су прошла субота и дуел са Јавором били права прилика  да Раднички одмакне од групе тимова којима прети испадање из највишег ранга, неизвесност је, новом поделом бодова - 3:3, настављена. И, сада је извесно, макар по нас потрајаће до недеље, када се игра последње лигашко коло.
А мало је недостајало да ни до бода не дођемо. За то је заслужан Адамовић, који је буквално у последњим секундама, 90 и ко зна ком минуту, после два вођства Ивањичана, ударцем са двадесетак метара поравнао скор.
Пре тога виђено је “свашта”. Далеко смисленија игра гостију, којима се током сусрета указало неколико прилика, што својом, што заслугом учинка играча “црвених”, доносила им је резултат. Први већ у 8. минуту, када је Бељић на центру игралишта изгубио лопту, а Ивеља брзо проигравање крунисао голом.
Потом су се ређале шансе домаћих, чак је пре свих, у 11. минуту, Ковачевић изједначио, што је судија Мажић поништио због офсајда. Надаље су били недовољно прецизни Бељић и Тинтор, па је тренер Беквалац, резигниран оним што пружа његов тим, у кратком року извео Ковачевића и Чадиковског, те убацио Петровића и Андрића. То, међутим, до истека полувремена није променило стање на терену, тиме ни на семафору.
Још када је у 59. минуту неспретни Бубања поклонио лопту противнику, што је Дражић искористио да удвостручи предност, ситуација се чинила безизлазном. Међутим, сасвим ненадано, спретно, али и срећно, Иван Петровић се одлучује да при поласку са центра лобује гостујућег голмана, што му са невероватних 60 метара и успева. Сви су најпре занемели од радости, или туге, а онда је са трибина стигао громогласан поклич подршке за преокрет. Ношени Ивановим “чудом”, домаћи фудбалери су све озбиљније претили, да би их после промашаја Андрића из близине, до егала довео Кнежевић у 75. минуту из слободног ударца дивном “жабицом”.
Међутим, уместо јуриша на победу, умало да нас својим поготком у 87. минуту “у црно завије” један Крагујевчанин, доскора омиљен на “Чика Дачи”. Наиме, сада у улози нападача Јавора, Станимир Милошковић је учинио оно што је радио толико пута на овом стадиону, направио праву вратоломију кроз противничке одбрамбене редове и матирао голмана. До “јуче” свог, Чанчаревића.
Ипак, узвратио је Адамовић и спасао нас пораза.